Ukrainas töötavate ajakirjanike toetusfond

Euroopa Ajakirjanike Föderatsioon (EFJ) ja Rahvusvaheline Ajakirjanike Föderatsioon (IFJ) avasid fondi  ohus olevate ajakirjanike toetamiseks Ukrainas: Ukraine Safety Fund

Ukraina kohalikud ajakirjanike organisatsioonid, Ukraina Ajakirjanike Liit (National Union of Journalists of Ukraine, NSJU) ja Ukraina Sõltumatu Meedia Ametiühing (Independent Media Trade Union of Ukraine, NMPU) teevad, mida suudavad, et päästa elusid ning aidata ajakirjanikel tööd teha, kuid nad vajavad abi – esmaabipakke, kuuliveste, kiivreid ja ravimeid. Linnadesse ja küladesse lõksu jäänud vajavad pääseteid ja humanitaarabi.

Ukrainas tegutsevaid ajakirjanikke saab toetada, annetades Ukraine Safety Fondi:

Panga nimi:          BNP_Paribas_Fortis
                                   BIC: GEBABEBB
Konto omanik:    AISBL FEDERATION INTERNATIONALE DES
Konto nimi:           IFJ SAFETY FUND ACCOUNT
Konto number:    BE64 2100 7857 0052 EUR
Riik:                         BE – Belgique

NB! Selgitusse märkida UKRAINE

IFJ on sõja algusest peale olnud pidevas kontaktis Ukraina ajakirjanike organisatsioonidega ning koostöös IFJ-ga korraldab ohtu sattunud ajakirjanike evakueerimist, esmaabivahendite, ravimite ja isikukaitsevahendite ostmist ning selleks raha kogumist, Poolas logistikakeskuse avamist abisaadetiste Ukraina partneriteni toimetamiseks. EFJ ja IFJ tegelevad ka vajaduste kaardistamisega ja lobitööga UNESCOs, ÜROs ja ajakirjandusvabadust jälgivates organisatsioonides ning mujal.

Lisateave:
IFJ +32 2 235 22 16
ukraine@ifj.org

Jaga: