Toetusavaldus Iraani naistele

 Toetusaktsioon julgetele Iraani naistele toimub neljapäeval kell 13.45 Tallinna Ülikooli Astra hoone Teadlaste Foorumis, Narva mnt 29 Tallinna Ülikooli tudengite, õppejõudude ja kohaliku Iraani kogukonna esindajate osavõtul.

 

Iraani nn moraalipolitsei arreteeris 13. septembril Saqqezi linnas Iraani Kurdistanis 22-aastase Mahsa Amini, sest tema pearäti alt paistsid juuksed. Kolm päeva hiljem Amini hukkus. See julm kuritegu on Iraanis lahvatanud protestilaine, kus Iraani naised nõuavad mitte ainult naiste õigusi vaid kõikide iraanlaste vabadust. Üliõpilased üle terve Iraani on protestide toetuseks streikinud pea nädala. Iraani režiimi reaktsioon on olnud julm ja vägivaldne.

„Tallinna Ülikooli üliõpilased ja õppejõud soovivad avaldada toetust kõikidele iraanlastele, aga eelkõige Iraani naistele ja üliõpilastele, kes vaatamata režiimi julmale mahasurumisele, seisavad vabaduse ja õigluse eest. Julgeolekujõud on ümberpiiranud Sharifi Tehnikaülikooli hoone Teheranis, kus üliõpilased on solidaarsusest Iraani naistega alates 2. oktoobrist streikinud ja olukord on muutunud dramaatiliseks,“ rääkis ülikooli doktorant Sandra Peets.

Üritusel loetakse ette ülikooli õppejõudude ja üliõpilaste koostatud toetusvaldus.

Olukorrast Iraanis räägivad Iraani päritolu TLÜ tudeng Malihe Keshmiri, Eesti Iraani kogukonna esindaja Marmar Mehrparvar ja Iraani välispoliitika ekspert Sandra Peets.

 

Tallinna Ülikooli üliõpilaste ja õppejõudude toetusavaldus Iraani naistele ja üliõpilastele:

Tallinna Ülikooli tudengid ja akadeemikud avaldavad toetust kõikidele vapratele iraani naistele, kes vaatamata valitseva režiimi vägivaldsele  repressioonile, seisavad julgelt oma õiguste ja vabaduse eest. Me imetleme kartmatust, mida iraani naised on viimase nelja nädala jooksul demonstreerinud ja mõistame hukka Iraani režiimi julma reaktsiooni, mille tulemusena on kannatanud ja hukkunud paljud.

Avaldame erilist poolehoidu südikatele Iraani naistele, kes on pidanud kaua ja järjepidevalt režiimi rõhumisele vastu seisma. Toetame teie jätkuvaid pingutusi ja imetleme kangelaslikkust, millega te olete peale 22-aastase Mahsa Amini mõrva oma õigusi ja vabadusi nõudnud.
Tallinna Ülikool avaldab toetust Iraani üliõpilastele ja akadeemikutele, kes on protestide toetuseks kogunenud ülikoolides üle Iraani ning seisavad vankumatult Iraani naiste kõrval vaatamata režiimi vägivaldsele mahasurumisele, arreteerimistele ja mõrvadele.

Me ei saa mainimata jätta ka Iraani koolinoori, kes on heitumatult protestidega ühinenud vaatamata sellega kaasnevatele ohtudele. Me oleme teie kõigiga, kes te vaatamata rõhumisele, vägivallale ja piinamisele julgete ikka veel selgelt nõuda vabadust kõigile iraanlastele.

Jaga: