Tiina Pargi reisisaade pärjati maineka auhinnaga

 Tiina Pargi Lanzarote saadet „Reisile minuga“ sarjast  tunnustati kõrgetasemelisel 2020 WorldMediaFestivalil intermedia-globe SILVER  auhinna.

WorldMediaFestivali https://www.worldmediafestival.org/ korraldatakse Hamburgis üle 20 aasta ja on valdkonnas üks maailma suuremaid. Auhinnatakse kahes kategoorias: Television & Corporate Media Awards ja Tourism& Travel Media Awards. Osaleda saavad kahel viimasel aastal eetris olnud filmid, võistlustules on võrdselt nii suured korporatsioonid ja stuudiod kui ka väiketootjad nagu Tiina Pargile kuuluv tootjafirma ” Free Studio”. Žürii hindab filmi kontseptsiooni, loomingulist lähenemist, tehnilist kvaliteeti, pildi ja heli kooskõla. Saatega „Reisile minuga.  Lanzarote, põlev saar“ samas kategoorias osales kokku 185 filmi. 

Tiina Park: „Kõikidest “Reisile minuga” saadetest tundus Lanzarote sobivaim eelkõige erakordselt hea operaatoritöö tõttu ja vastas hinnatavatele kriteeriumitele kõige paremini. Suur auhinnatseremoonia oli planeeritud 27. maile, kuid äsja tuli korraldajatelt teade, et seoses koroona viirusega jääb uhke auhinnagala ära. Klaasist kujuke ja raamitud tunnistus jõuavad postiga kätte maikuu lõpus. See pole küll nii suur kaotus, kui Uku Suvistel, aga kahju on ikka.“

Lanzarote saate operaator on Manfred Vainokivi ja saatejuht Tambet Tuisk ning saate autor, režissöör ja produtsent Tiina Park, saate tootja „Free Studio“. Autori kinnitusel tegid mehed saate juures suurepärase töö ja kui auhinnagala oleks toimunud, oleks Manfred Vainokivi olnud seal jagatava üllatuspreemia “Maagiline silm” üks kindel kandidaat.

 „Reisile minuga. Lanzarote, põlev saar“ oli esmakordselt eetris 21.jaanuaril 2017.a.  Eesti Televisiooni kanalil ja seda saab  vaadata  Eesti Rahvusringhäälingu digiarhiivist: https://arhiiv.err.ee/vaata/reisile-minuga-lanzarote-polev-saar.

Kokku on 11 aasta jooksul  olnud eetris 214 „Reisile minuga“ saadet.
Tiina Park on Eesti Naistoimetajate ühenduse liige.

Fotol (erakogu) saate autor Tiina Park ja operaator Manfred Vainokivi Lanzarotel.

Jaga: