TALLINNAS AVATI PRESSIFOTO AASTANÄITUS JA AVALIKUSTATI FOTOPREEMIATE VÕITJAD

Eesti Pressifotograafide Liit (EPFL), koostöös Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) ning Canoni ja Overalliga avas reedel, 2. märtsil Tallinnas Viru Keskuses traditsioonilise pressifotode näituse, kus on väljas 2017. aasta parimad fotod ning samas avalikustati ka fotoauhindade võitjad.

Näitus on märtsis avatud Tallinnas Viru Keskuses, edasi saab parimaid pressifotosid uudistada Astri Keskuses Narvas, Pärnu Keskuses ja Tartus Lõunakeskuses.

2017. aasta uudisfoto võitja on Postimehe fotograaf Liis Treimann fotoga “Nuga kui asitõend”, foto on tehtud oktoobrikuu viimasel päeval, kui tallinlasi ehmatas kesklinnas nugadega ringi liikunud mees. Vahejuhtumi lõpetas politseiniku lask, mis osutus mehele surmavaks.

Sama fotoga võitis Liis Treimann ka „Aasta pressifoto 2017” preemia.

Parima olemusfoto auhinna sai Rauno Volmar fotoga “Edgar Savisaar ja tema biooniline jalg”. Fotol on Edgar Savisaarele annetuste eest ostetud ja 27 000 eurot maksnud biooniline jalg, mis laeb Hundisilmal elutoa nurgas. Sellega kõndimine nõuab harjutamist, aga endisel Keskerakonna juhul pole praegu selleks piisavalt motivatsiooni.

Parima spordifoto võitis Madis Veltman Delfist tööga „Isa ja tütre kvaliteetaeg“. Fotol harjutab Kelly Sildaru treenerist isa valva pilgu all Norra X- Mängude Big Airi võistluseks.

Parima portreefoto tegi Äripäeva fotograaf Andras Kralla. Võidutööl on vennad Nirgid, kes on ilmselt Eesti vanimad kinnisvaraarendajad, sukeldudes ärisse alles 80ndates eluaastates.

Kategooriate nominendid ja võitjate tööd leiab:

https://www.epfl.ee/wordpress/2018/01/09/2017-aasta-parimad-pressifotod/

Iga kategooria võitja saab diplomi ja 640 euro (neto) suuruse preemia. „Aasta Pressifoto 2017“ autor pälvib lisaks veel 640 euro (neto) suuruse preemia.

Žürii, mille esimees oli Eesti Ajalehtede Liidu liikmeslehtede esindajana Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, hindas fotosid jaanuari alguses. Eestist olid fotosid hindamas ka fotograaf Egert Kamenik ning Virumaa Teataja peatoimetaja Aarne Mäe. Välismaised žüriiliikmed olid seekord Kanada fotoajakirjanik Pascal Dumont, kes töötab Moskvas ning fotograaf ja fototoimetaja Lätist Rūta Kalmuka.

Viru Keskuses toimunud näituse avamisel esitleti ka raamatut „Eesti Pressifoto 2018“.

Eesti Pressifotograafide Liidu koostööpartnerid konkursi “Aasta Pressifoto 2017″ korraldamisel on Eesti Ajalehtede Liit, Canon ja Overall.

Täpsem info: Konkursi “Aasta Pressifoto 2017″ projektijuht Hendrik Osula, hendrik.osula@epfl.ee (53414527)

EALL

6461005

Jaga: