Soome Naistoimetajatele demokraatia auhind

Ühendus Soome Naistoimetajad (Suomen Naistoimittajat) pälvis koos Soome Inimõiguste Liiduga (Ihmisoikeusliitto) Soome justiitsministeeriumi 2018. aasta demokraatia auhinna. Aasta teema oli demokraatia ja inimõigustealane haridus.

Auhinnaga tunnustati Soome Naistoimetajate pikaaegset koostööd Afganistani naistoimetajate võrgustikuga projektis Learning together, mille raames on ligi 500 Afganistani naisajakirjanikku tõstnud nii oma ametialaseid oskusi kui ka teadmisi meedia rollist demokraatia, kodanikuühiskonna ja inimõiguste küsimuste kajastamisel.

 

Auhinnaga soovitakse esile tõsta kodanikuühiskonna häid tavasid demokraatia ja inimõigustealase hariduse edendamisel ning tänada kodanikuühiskonna esindajaid.  Viiendat korda välja antava auhinna fond on 10000 eurot.

Justiitsministeeriumi koordineerimisel  osalesid auhinna väljaandmisel Haridus- ja Kultuuriministeerium, Noorteühenduste Liit, National Board of Education, Center for Human Rights ja Association of History ja Kodanikuõpetuse Õpetajate, Ajaloo ja Kodanikuõpetuse ühing.

Fotol: Auhinna žürii liikmed prof. Arto Kallioniemi ja president Tarja Halonen, Suomen  Naistoimittajat  esinaine Raija Lahtinen, asetäitjad Eeva Puhakainen ja Eeva Koskinen.

vt lisaks https://naistoimittajat.fi/vuoden-2018-demokratiapalkinto-naistoimittajat-rylle/

 

Jaga: