Reisid iseenda ja teistega

Tiina Park.
Naine teiselt planeedilt

Autorid: Hille Karm (www.hillekarm.com), Tiina Park
Toimetaja: Piret Lilleväli
Esikaane foto: Sven Tupits
AS Ajakirjade Kirjastus 2014
Raamatu esitlus 2.detsembril 2014 restoranis Gloria

Kuula-vaata, mida põnevat räägib Hille Karm raamatust Einar Hellermaale siin.

Hille Karm eessõnas
See siin on eesti naise lugu. Tavaline ja samas ebatavaline. Ainulaadse Tiina Pargi lugu.
Et väsimatult minna ja minna, kogeda ja tegutseda, pead olema tugevast puust. Tugeva puuna kas sünnid või muutud selleks – nii või teisiti saavad tugevad juured alguse varasemast elust.

Elu juurde kuuluvad muutused, muudatused ja ootamatused. Reisidel jagub neid eriti ohtrasti. Reisisõtlasena on Tiina käinud läbi rohkesti maailma maid, telesõtlasena on ta vaatajale pakkunud paljude maade muljeid reisisarjades “C’est la vie”, “Päikesepüüdja”, “Normanni vallutused”, “Minemine”, “Reisile meiega” ja “Reisile minuga”.

Oleviku iga päeva ja hetke nautides jõuab kord kätte aeg, mil tuleb soov võtta ette reisid iseendaga, oma sisemusse, varasema mina juurde. Sellekski on vaja energiat ja julgust nagu maailmareisidele minekul. Tiina, vapper naine, söandab seda teha ja usaldab kõrvalpilku ning oma meenutuste kirjapanijat.

Reisilugudesn enamiku kirjutab ta ise, sest kaugetes paikades on tema oma silm olnud kuningas. Tiina lause on lühike, kirjutamisstiil napp – teleinimesena on ta harjunud nägema ennekõike pilti ja sellega töötama.Eesti Rahvusringhäälingu arhiivis Tiina saateid vaadates on neis tunda Tiina kindlat kätt.

Raamatu esitlus toimus 2. detsembril restoranis Gloria.

Jaga: