Rahvusvaheline Ajakirjanike Föderatsioon taunib Babtšenko mõrva lavastamist

Tänases pressiteates peab Rahvusvaheline Ajakirjanike Föderatsioon Babtšenko juhtumit vastuvõetamatuks.

Rahvusvaheline Ajakirjanike Föderatsioon (IFJ), maailma suurim ajakirjanike organisatsioon, kuhu kuulub 600 000 liiget 146 riigis, rõhutab, et kutseala eesmärk on tõde otsida ja et igasugune teabega manipuleerimine võib oluliselt kahjustada meedia usaldusväärsust ja ajakirjandust tervikuna.

Pärast Babtšenko mõrvateadet 29.mail nõudis IFJ koos Venemaa ja Ukraina kolleegidega mõrva põhjalikku uurimist.
Kakskümmend neli tundi hiljem ilmus aga Vene ajakirjanik Arkad Babtšeno elusana  Kiievis toimunud pressikonverentsile.

“Et Arkadi Babtšenko on elus ja saab jätakata oma ajakirjanikutööd, on suurepärane uudis,” ütles IFJ president Philippe Leruth. “Kuid levitades mõrva kohta valeinformatsiooni, on Ukraina võimud oluliselt halvendanud info usaldusväärsust ja nad on lähedal sellele, mida võib pidada propagandaks. Kas väidetava rünnaku ärahoidmiseks oli tõesti vaja mõrva lavastamist? Rahvusvaheline Ajakirjanike Föderatsioon võitleb karistamatuse vastu, kuid nõuab ka teabe läbipaistvust. IFJ tuletab meelde, et Ukrainas pole Pavel Cheremetti tapjaid ja nende kaasosalisi kunagi tuvastatud. ”

“See ei ole enam tavaline ajakirjanduslik juhtum vaid pigem tsirkus, mille korraldasid sõjaväelased ja ajakirjanik, kelle mõrvaga ähvardati mitu nädalat,” ütles IFJ peasekretär Anthony Bellanger. “Ei ole võimalik aktsepteerida ajakirjanikele valetamist eksitades miljoneid kodanikke, kes elasid juhtunule kaasa. See on äärmiselt vastutustundetu, sest igal nädalal kaotab  oma elu kaks meediatöötajat, viimane juhtum on 29. mail Mehhikos.”

 

Brüssel, 31.mai 2018.a.

http://www.ifj.org/nc/en/news-single-view/backpid/1/article/affaire-babchenko-intolerable-et-inadmissible/

 

 

Jaga: