Pikett “Palgalõhe kasvab üle pensionilõheks”

Üleeuroopalisel võrdse palga päeval, 21. aprillil kell 17 toimub Tallinnas Tammsaare pargis viiendat korda soolise palgalõhe vastu suunatud pikett.

Naiskogu Kadri poolt korraldataval palgalõhe vastu suunatud piketil leiab aset kõnekoosolek, kus sotsiaaldemokraadist riigikogu liikme, Naiskogu Kadri Tallinna esinaise Marianne Mikko avakõne järel võtavad sõna Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir, tervise- ja tööminister Rannar Vassiljev, Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni president Riina Piigli, riigikogu liikmed Viktoria LadõnskajaYoko Alender ja Mihkel Raud.

“Sooline palgalõhe ulatub Eestis 29,9 protsendini, mis on Euroopa Liidu sügavaim. Sealjuures nii Lätis kui ka Leedus on meeste ja naiste palkade erinevus poole väiksem. Palgalõhe kasvab paraku üle pensionilõheks, mis jätab naised ka pensionieas vaesusesse. Võrdse palga päeva korraldatakse üle Euroopa Liidu, et taolisele sügavale ebavõrdsusele tähelepanu juhtida,” ütles  Marianne Mikko.

“Kui Eesti mees saab oma aastapalga kätte 31. detsembril, siis Eesti naine peab töötama lisaks veel kolmandik aega, et mehe aastapalk välja teenida. Eesti puhul siis vastavalt 111 päeva,” selgitas Marianne Mikko.

Kõnekoosolek lõpeb avaliku pöördumisega valitsuse, tööandjate ja ametiühingute poole.

Piketi Facebooki ürituse leiab siit.

Lisainfo:
Marianne Mikko
56463614

Interjuude kokkuleppimine:
Leena Kivisild
SDE Naiskogu Kadri liige
5664 2531
5276121

Jaga: