Naiste marss

 

Naiste marss toimus 19. jaanuaril Tallinnas esimest korda. Marss algas Viru Väravate juurest ja kulges läbi vanalinna Telliskivi loomelinnakusse. Hinnanguliselt oli üritusel ligi 600 osalejat.

See oli ühekordne aktsioon, mis seisab naiste õiguste eest, sõltumata nende taustast. Üritus toetas samal päeval üle maailma toimuvat naiste marssi #WomensWaveIsComing. Naiste marsile Tallinnas olid oodatud kõik, kelle unistus on elada maailmas,

* kus naised on meestega võrdselt esindatud poliitikas, meedias, ärijuhtimises, akadeemias ja mujal;
* kus sugu ei määra töötasu, tööelu kvaliteeti või karjääriperspektiive ja erialavalikuid;
* mis on vaba naistevastasest vägivallast: seksuaalsest, füüsilisest, vaimsest ja virtuaalsest;
* kus kliimamuutuste peatamisse suhtutakse täie tõsidusega ja kus ollakse solidaarsed teiste inimeste ja rahvaste muredega.

Ürituse korraldajad: “Naiste marss seisab naiste eest ja toetab ka teiste tõrjutud rühmade õigusi. Marss on vastu igasugusele eelarvamuslikkusele ja diskrimineerimisele, mis põhineb soolisel ja seksuaalsel identiteedil, rahvusel, nahavärvil, kodusel keelel, vanusel, erivajadusel või usutunnistusel. Arvame, et kõigil on õigus elada head elu, mis on vaba vägivallast, diskrimineerimisest ja ebaõiglusest. Naiste marss hoolib nii Eestis toimuvast kui ka tervest maailmast. Usume, et iga inimese teod – ja tegevusetus – on suure mõjuga. Me marsime parema tuleviku nimel ja kutsume marssima kõiki, kes jagavad seda unistust.”

Marssi korraldas grupp eri elualade ja elukogemusega naisi, kes oma huvist naiste õiguste vastu leidsid end koondumast põrandaalusesse käsitööringi. Marsil osalejaid oodati kandma isetehtud käsitööd – näiteks mütse, salle, käpikuid või sokke – mis oleksid roosad, lillad, punased või kõike neid korraga.

Marsi koduleht: https://womensmarchglobal.org/chapters/tallinn/

Jaga: