Maailma pressifoto 2019 näitus Tallinnas

Teisipäeval avati Balti jaama endises elektrirongide ootepaviljonis 62. maailma pressifoto näitus 2019. Võidutööd valiti välja 78 801 pildi seast, mille esitasid konkursile 4738 fotograafi 129 riigist. Maailma üht mainekamat fotonäitust saab vaadata ümber maailma 45 riigi 100 linnas.
Näitus on avatud iga päev kell 12-18 kuni 29. veebruarini.

Vaatajani tuuakse lood, mis panevad hetkeks seisatama, tundma, mõtlema ja tegutsema. Konkursi tulemusena sünnib parim visuaalne ajakirjandus ja digitaalne jutuveste, mis võimaldab ja julgustab erinevaid maailmanägemusi erinevatest vaatenurkadest.

World Press Photo korraldajate eesmärgiks on teha mõttetihedad ja olulised lood kättesaadavaks kogu maailmas.

Fotol (Merike Viilup) esimene auhind fotolugude kategoorias. Autor Olivia Harris Suurbritanniast.
25.mail hääletasid iirlased ülekaalukalt abordi keelamisega seotud seaduste vastu. Need olid seni maailma ühed karmimad. Liikumine, mille eesmärgiks oli ka takistada vägistamise või insesti tagajärjeks oleva raseduse katkestamist keelavat seadusemuudatust, kasutas oma sõnumi levitamiseks sotsiaalmeediat, meelt avaldati ka tänavatel ja üsnagi teatraalselt
.
Fotodel üleval vasakul: meeleavaldaja Megan Scott, riietunud Iirimaa naiskangelase St Brigidi rõivaisse poseerimas Dublini peamisel ostutänaval.
Paremal: Alice Maher, Eva International Art Festival, Limerick. Naised rätikutega.
All vasakul: Aidan palvetab koos preestriga pärast pihtimist püha mäe Croagh Patricku tipus Mayo maakonnas.
Paremal: abordivastane meeleavaldaja põlvitab armulaua riitusel Iirimaal Corkis.

Jaga: