Kutse pressikonverentsile: laste turvalisus internetis

Esmaspäeval, 9. veebruaril toimub Sotsiaalministeeriumis pressikonverents, mis on pühendatud rahvusvahelisele turvalise interneti päevale.

Turvalise interneti päeva tähistatakse 10. veebruaril ja sel aastal pühendatakse Eestis see päev lapsevanemate teadlikkuse tõstmisele lapsi varitsevatest ohtudest internetis.

Turvalise interneti päeva tähistamist alustatakse esmaspäeval pressikonverentsiga, mille avab proua Evelin Ilves. Pressikonverentsil räägib koolitaja Kalev Pihl laste käitumisest internetis, sealhulgas võimalikest ohtudest ja turvariskidest ning vanemate võimalustest oma lapsi küberruumis kaitsta. Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse (RIA) kommunikatsioonijuht Katrin Pärgmäe võtab lõpetuseks kokku, mis üritused turvalise interneti päeva puhul toimuvad.

Turvalise interneti päeva raames korraldas Tiigrihüppe SA konkursi “Lõksud internetis”, kus lapsed pidid kirjeldama ohtu internetis ning lahendust, kuidas sellega toime tulla. Microsoft Eesti viib läbi teisipäeval avaliku loengu lapsevanematele, mille eesmärk on anda teadmisi ja praktilisi juhiseid, kuidas oma last interneti ohtude eest kaitsta. RIA alustab teavituskampaaniat „Sa kaitseksid oma last päris elus. Tee seda ka internetis!”, mis kutsub lapsevanemaid huvi tundma oma lapse kübertegevuste vastu.

Päeva tähistamine on osa Euroopa Liidu interneti turvalisuse programmist, mille eesmärk on interneti ja uute kommunikatsioonitehnoloogiate turvalise kasutamise suurendamine, seda iseäranis laste seas. Eestis valmistab turvalise interneti päeva tähistamist ja ka Euroopa Liidu programmiga liitumist ette koostöögrupp, milles osalevad erinevad ministeeriumid, mittetulundusühendused ja erasektor. Grupi tegevust koordineerib Sotsiaalministeerium.

Lugupeetud ajakirjanikud!
Pressikonverents toimub esmaspäeval, 9. veebruaril kell 13.00 Sotsiaalministeeriumis viienda korruse saalis (Gonsiori 29).

Katrin Pärgmäe
Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus
Kommunikatsioonijuht
+3726630233
+37256623823
katrin.pargmae@ria.ee

Tiina Viiderfeld
Haridus- ja toetusprogrammide koordinaator
Microsoft Eesti
Rävala 5, 10143 Tallinn
Tel: +372 6679 880
Mobiil: +372 5656 8899
E-mail: i-tiinav@microsoft.com
www.microsoft.ee

Jana Zdanovitð
Meedianõunik
Avalike suhete osakond
Sotsiaalministeerium
Tel 6269 323
GSM 505 7135
jana.zdanovits@sm.ee

Jaga: