Kus lõpeb ajakirjandus?

Eesti Ajakirjanike Liidu konverents
„Kus lõpeb ajakirjandus?“
10. veebruar kell 11-17
+Rahvusraamatukogu väikeses konverentsisaalis

Esinejad:
Mogens Blicher Bjerregård, Euroopa Ajakirjanike Föderatsiooni (EFJ) president
Kaarel Tarand,kultuurilehe Sirp peatoimetaja
Olesja Lagašina Postimehe venekeelse online-väljaande peatoimetaja
Evgeny Zavadskiy, ETV+ toimetaja-reporter
Hille Hanso vabakutseline ajakirjanik
Susanna-Maria Sjöstedt, Soome avalikõigusliku ringhäälingu Yleisradio toimetaja ja EFJ avalik-õigusliku ringhäälingu ekspertgrupi juht
Lina Kuštš Ukraina Ajakirjanike Liidu asepresident
Dorota Zielińska, Poola Ajakirjanike Assotsiatsiooni tegevjuht
Dainius Radzevičius, Leedu Ajakirjanike Liidu esimees
Imants Liepinš Läti Ajakirjanike Liidu juhatuse liige, Piirideta Reporterite raportöör
Andrei Jvirblis Venemaa Ajakirjanike Ühendus

Tõlge eesti-inglise-eesti.

Eesti Ajakirjanike Liit tahab, et usaldusväärne ja klassikaline ajakirjandus kestaks veel kaua ning seda sõltumata tehnilisest lahendusest, millega auditooriumini jõutakse. Kuid infosõda, propaganda ja sotsiaalmeedia kohati kontrollimatu tegevus sunnib küsima, kus lõpeb ajakirjandus? Kas ajakirjandusel on üldse tulevikku ja kui, siis kuidas end kaitstakse nn piiride udustumise eest? Kas igaüks, kes mingil moel suudab oma mõtted paisata avalikku ruumi, on kohe ka ajakirjaniku nime väärt? Kui jah, siis mis üldse eristab ajakirjanikku muudest inimestest? Kui ei, siis kus jooksevad piirid? Kas inforinde sõdurid peavad saama samu õigusi kui ajakirjanikud? Kas  vihakõne piiramine on tsensuur? Kui vaated ajakirjanduse ja ajakirjaniku olemusele erinevad, siis millest see tuleneb – kultuurilisest, ajaloolisest, poliitilisest kogemusest ja kontekstist?

Arutamaks neid ja neist tulenevaid küsimusi, ootame 10. veebruaril kell 11 Eesti Rahvusraamatukogu väikesesse konverentsisaalis nii ajakirjanikke kui ka kõiki teisi, keda teema puudutab ja kes sooviks kaasa rääkida.  

Sõna saavad Euroopa suurima ajakirjanikke ühendava organisatsiooni, Euroopa Ajakirjanike Föderatsiooni (EFJ) president Mogens Blicher Bjerregård, kultuurilehe Sirp peatoimetaja Kaarel Tarand, Postimehe venekeelse online-väljaande peatoimetaja Olesja Lagašina, ETV+ toimetaja-reporter Evgeny Zavadskiy ja teised.

Väliskogemuse toovad arutellu Lähis-Idas töötav vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso, Soome avalikõigusliku ringhäälingu Yleisradio toimetaja ja EFJ avalik-õigusliku ringhäälingu ekspertgrupi juht Susanna-Maria Sjöstedt, Ukraina Ajakirjanike Liidu asepresidendi Lina Kuštš, Poola Ajakirjanike Assotsiatsiooni tegevjuht Dorota Zielińska, Leedu Ajakirjanike Liidu juht Dainius Radzevičius, Läti Ajakirjanike Liidu juhatuse liige ja Piirideta Reporterite raportöör Imants Liepinš ning Andrei Jvirblis Venemaa Ajakirjanike Ühendusest.

Päeva modereerib Eesti Ajakirjanike Liidu esimees Helle Tiikmaa. Huvilistel palume registreeruda SIIN või e-posti aadressil helle@eal.ee

Konverentsi päevakava:

10.-30-11.00 registreerimine ja tervituskohv
11.00.-11.30 avasõnad ja teemapüstitus
11.30-12.30 Eesti ajakirjandus – kus oleme, kuidas ja kuhu läheme?
12.30-13.30 Eesti venekeelne ajakirjandus – olla või mitte olla ja kuidas olla?

13.30-14.15 kerge lõuna kohvikus Poogen

14.15.-16.10 Ajakirjandus ja pressivabadus piiri taga – Soome, Venemaa, Läti, Leedu, Ukraina, Türgi ja Poola kogemused

16.10.-16.30 kohvipaus
16.30.-17.00 otsad kokku ja mis edasi

Lisainfo:
Helle Tiikmaa, Eesti Ajakirjanike Liidu esimees
helle@eal.ee
53339699

Jaga: