Jõelähtme Golfiklubi tegevjuht Hanno Kross: ekspordime häid emotsioone!

EstonianGolf & Country Club territoorium kulgeb mööda Läänemere rannikut ja Jägala jõe suudmeala – ideaalne maastik golfiväljakute rajamiseks. Siin saab nautida maaliliste merevaadetega 18-rajalist võistlusväljakut Sea Course. 9 golfirajaga Stone Cours on rajatud paekivist tasandikule kadakate, taastatud kiviaedade ja riikliku kaitse all olevate muinsusmärkide vahele. Lastele ja alustajatele mõeldud Par 3 väljak Rising Star koosneb üheksast 85-148 m pikkusest par 3 rajast.

Ei puudu ka kõrgel tasemel harjutusväljakud, tõelist vaikust ja rahu pakkuv golfiküla ja imeliste vaadete ja maitsvate roogadega restoran.

Hanno Kross

Golfiklubi tegevjuht Hanno Kross: “Rootsis ja Soomes on golfi mängitud umbes sada aastat. Soomes on registreeritud golfimängijaid on ca 140 000, Rootsis poole miljoni ringis ja Eestis on see arv 2478, kuid meie mängijate arv suureneb igal aastal umbes 10% võrra – teeme maailmas ühte suuremat kasvu sellel spordialal.

Üheksa tegevusaasta jooksul on meid valitud kaks korda Euroopa TOP 100 väljaku hulka Euroopa ligi 6000 golfiväljaku seast.

Meil käib aastas mängimas ligi 7000 välismaalast, kellest ca 6000 on Soomest. Loodame turistide arvu peagi kahekordistada, eriti Skandinaavia suunal, sest lisaks olemasolevale rajame uue 18-rajalise golfiväljaku, miis koos lisanduva hotelli ja spaaga saab olema Põhjamaades ainulaadne.”

Vaata videoklippi!

Hanno Krossi sõnul sellist keskust meie lähiriikides ei leidu. “Lähimad kompleksid, kus on kaks maailmatasemel täispikkuses golfiväljakut, kõrgetasemeline hotell ja muud vabaajajategevused, on Põhja-Saksamaal ja Inglismaal.” Eesmärk on rajada kompleks, kus lisaks golfile on ka tennise- ja pallimänguplatsid ning saab mängida näiteks ka muru-bowling’ut.

Tulevase investeeringu suurus on üle 10 miljoni euro, millest golfiväljaku ehitamiseks kulub 5,5 miljonit. Uue golfiväljaku projekteerib läbi aegade parim naisgolfar Annika Sörenstam, kelle käe all on senini valminud kolm golfiväljakut Hiinas, Lõuna-Aafrikas ning USAs.

Jõelähtmes asuv Estonian Golf & Country Club on võõrustanud nii individuaalseid Euroopa Meistrivõistlusi kui ka World Cup European Qualifier võistlust.

Jõelähtme vallavanem Andres Umboja

Jaga: