Hea Sõna auhinna laureaat loodusajakirjanik ja kirjanik Kristel Vilbaste

Eesti Naistoimetajate ühendus andis sel aastal Hea Sõna auhinda tuntud looduslugude ja -raamatute autorile Kristel Vilbastele. Kristel on käinud oma vanaisa, legendaarse loodusteadlase Gustav Vilbaste jälgedes, kelle nimelise pingi juures Kadrioru ülemises lilleaias toimuski 22. septembril 2021.a. auhinna üleandmine.

Eesti Naistoimetaja ühenduse Hea Sõna auhinnaga tunnustatakse nii sisult kui vormilt hea, täpse ja südamesttuleva sõnaga silma paistnud ajakirjanikku.

Tartu Ülikooli bioloogi-geneetiku haridusega Kristel Vilbaste on kolmkümmend aastat olnud väga viljakas ja professionaalne ajakirjanik, teinud kaastööd Eesti suurematele päevalehtedele ja ajakirjadele, võtnud sõna raadios ja teles, kirjutanud stsenaariume, kirjutanud, koostanud ja toimetanud üle viieteistkümne peamiselt loodusteemalise raamatu, sealhulgas “Armastusega loodusest“, „Eesti allikad“, „Jõhvikas“, “Looduskirju“, lasteraamatud „Metsa rüpes“ ja „Sipelgahapu“ ning koos Ain Raaliga kolmeosalise “Eesti ravimtaimed“, valmis on käsikiri maarohtudest.

Lisaks on ta tegev mitmes Eesti ja rahvusvahelises keskkonnaorganisatsioonis. Kindlasti on ta silma paistnud ka oma aktiivsete ja julgete sõnavõttudega sotsiaalmeedias.

„Ma pean oma eluülesandeks võtta alati sõna looduse kaitsel. Vahel on need sõnavõtud üliemotsionaalsed, aga loodus ongi nii eriline ja ma tunnen, et need sõnad ei tule minult endalt, vaid puudelt, metsalt, huntidelt ja kotkastelt, kõigilt, kes vajavad abi ja kaitset inimeste rahaahnuse eest. Ma olen ainult sõnumitooja,“ ütleb Kristel Vilbaste.

Hea Sõna auhinna varasemad laureaadid on Margit Kilumets, Madis Jürgen, Hille Karm, Margus Saar, Jelena Skulskaja, Kaja Kärner, Tiina Jaakson, Gaute Kivistik, Piret Kriivan, Toivo Tänavsuu, Rainer Kerge, Rain Kooli, Joonas Hellerma ja Eve Rohtla.

Vaata lisaks meediakajastusi:
Hea Sõna auhinna üleandmise tseremoonia
Delta. Külaline on loodusajakirjanik ja kirjanik Kristel Vilbaste | Klassikaraadio | ERR
Prillitoos | ETV | ERR

Jaga: