Hea Sõna auhinna pälvinud Rainer Kerge: ajakirjanik esitab neid küsimusi, mida teistel ei ole võimalik küsida

Täna anti Viru Konverentsikeskuses toimunud Tallinna ettevõtluspäeval “Väärtus peitub inimestes“ üle Hea Sõna auhind. Tänavu pälvib selle “Õhtulehe” ajakirjanik Rainer Kerge, kes on silma paistnud sisukate arvamuslugude ja mahukate persoonilugudega, mis on äratuntavad särava sõnaseadmisoskuse, positiivsuse ja hea stiilitunnetuse poolest.

Hea Sõna auhinnaga tunnustab ühendus Eesti Naistoimetajad, kuhu kuulub ka heade uudiste portaal GoodNews, eestikeelses meedias silma paistnud ajakirjanikku, kelle looming kannab humanistlikke väärtusi, on sisukas ja selge, keelt väärtustav ja isikupärane.

Rainer, mis on hea sõna Teie kui ajakirjaniku jaoks?

Head sõna saab võtta kahtepidi. Üks on see, kui ma ütlen kellelegi hästi ja teine on see, kui inimene oskab siis seda sõna, mis ei pruugi olla tingimata kiidusõna, kuidagi loominguliselt väljendada või kuidagi paremini sõnastada. Ma saan aru, et Hea Sõna auhind on pigem ette nähtud sellisele heale sõna kasutajale, kui sellele, kes kõike, mida ta siin näeb, lakkamatult kiidab ja ülistab.

Milline oli see tunne ja üllatus, kui Teile tehti teatavaks, et Te olete selleaastane Hea Sõna auhinna võitja?

Ma kujutan ette, et kui see legend natukenegi peaks tõele vastama, siis umbes sama suur ehmatus võis olla Kersti Kaljulaiul, kui helistas Eiki Nestor ja ütles, et nüüd ei ole midagi teha, Kersti – nüüd tuleb presidendina tööle hakata. Umbes niimoodi.

EDASI LOE HEADE UUDISTE PORTAALIST GOODNEWS!

Jaga: