Esimene HEA SÕNA auhinna laureaat on MARGIT KILUMETS

Milla Mägi fotol Hea Sõna laureaat Margit Kilumets koos auhinna ja Naistoimetajate Ühenduse liikmetega Rahva Raamatus

Naistoimetajate Ühendus andis 3. oktoobril 2007 Viru keskuse Rahva Raamatus üle esimese HEA SÕNA auhinna ajakirjanik Margit Kilumetsale. HEA SÕNA auhinnaga tunnustab Eesti Ajakirjanike Liidu Naistoimetajate Ühendus Eesti meedias silmapaistnud esinejat, kes kannab positiivseid humanistlikke väärtusi vastukaaluks ühiskonnas laialt levinud ärapanemisele, kõmuhimule ja pelgalt meelelahutamisele. Hea sõna lisab meie ellu paremaid tundeid, mõtteid ja tegusid. Naistoimetajate Ühendus tunnustab Hea Sõna auhinna saajat ainulaadse kingitusega. Margit Kilumetsa looming on mitmekesine ja ühtviisi professionaalne nii trükiväljaannetes, raadios kui teles. Erinevates žanrites ja meediakanalites avaldatud loomingut seob üks: armastus portreteeritavate vastu. Sellisest suhtumisest ongi lähtunud HEA SÕNA.

MARGIT KILUMETS on lõpetanud Tallinna 21. Keskkooli kuldmedaliga, 1987. aastal lõpetas ta ajakirjanikuna Tartu Ülikooli ning 2002. aastal alustas psühholoogiaõpinguid Professionaalse Psühholoogia Erakoolis. Alates 2002. aastast on ta toimetaja ASi Ajakirjade Kirjastuse ajakirjas Eesti Naine. Enne seda töötas ta ajakirjas Stiil, samuti Eesti Raadios ja Eesti Televisioonis. Ta on olnud nii raadio- kui telesaadete juht, sealhulgas „Hommikutelevisioonis“ ja „Tähelaevas“ ning kirjutanud arvukalt meeldejäävaid artikleid. Kolm korda on ta nimetatud ajakirjade kirjastuse parimaks ajakirjanikuks.

Margit Kilumets on 2004. aastal valminud dokumentaalfilmi „Afganistani armid“ stsenarist ja toimetaja. 2006. aastal ilmus tema sulest Ajakirjade Kirjastuse ja Eesti Naise eluloosarja esimene raamat – Ita Everi lugu pealkirjaga „Elu suuruses“, mida on saatnud enneolematu müügiedu. Raadiotööd jätkab Margit Kilumets intervjuudega Vikerraadio „Jutusaates“, Eesti Televisioonis on ta aga dokumentaalsarja „HotDok“ toimetaja ja saatejuht.

Margit Kilumets on tunnistanud intervjuus Postimehele (PM, 2. veebruar 2007): „Mul on töises plaanis üks suur armastus, see on inimene. Inimese sees on lood, oska õngitseda ja võimalikult meisterlikult kirja panna.“Milla Mägi fotol Hea Sõna laureaat Margit Kilumets koos auhinna ja Naistoimetajate Ühenduse liikmetega Rahva Raamatus.

Jaga: