ENÜ Valge Lindi auhinna pälvis psühhoterapeut Mirjam Püvi

Mirjam Püvi on alates 2014. aastast nõustanud vägivalda kogenud naisi paljudes naiste tugikeskustes üle Eesti, aidates neil taastada eneseusku ja saada tagasi kontrolli oma elu  üle. Ta on olnud usaldusväärseks tiimiliikmeks maakondade naiste tugikeskuste jaoks ja inspireerivaks koolitajaks paljudele spetsialistidele.

 „On väga oluline, et vägivalda kogenud naistele ja lastele oleks ühtlaselt kõrge kvaliteediga abi kättesaadav igas Eestimaa nurgas, mitte ainult pealinnas ja teistes suuremates keskustes. See on olnud Eesti Naisteühenduste Ümarlaua jaoks ülioluliseks teemaks juba pikki aastaid. Oleme uhked, et Eestis on välja arendatud unikaalne naiste tugikeskuse teenus, kus abistavasse tiimi kuuluvad igas maakonnas lisaks kohaliku tugikeskuse töötajale ka psühholoog või psühhoterapeut ja jurist. Mirjam Püvi on andnud naiste tugikeskuse teenuse arendamisse väga väärtusliku panuse, ta on aastate jooksul osutanud abi naistele ja lastele kokku kaheksas maakonnas ja aidanud nii leevendada kohalike spetsialistide põuda,” ütles ENÜ eesistuja Harda Roosna.

Järjekorras juba 19. Valge Lindi auhind anti üle Eesti Naisteühenduste Ümarlaua ja Eesti Naiste Varjupaikade Liidu ühiselt korraldatud konverentsil „Pere- kas oht või turvaline sadam”.

Eesti Naisteühenduste Ümarlaud annab alates 2004. aastast Valge Lindi auhinna välja igal aastal 25. novembril, kui ülemaailmselt tähistatakse naistevastase vägivalla vastast päeva.

Auhind antakse välja üksikisikule või organisatsioonile, mis möödunud aasta/aastate jooksul on kõige rohkem ära teinud Eestis naistevastase vägivalla tõkestamiseks või probleemist teavitamiseks.

Valge Lindi auhinna on eelnevatel aastatel pälvinud:

2004    Joosep Kaasik Lääne Politseiprefektuuri korrakaitse osakkonna politseidirektor
2005    Põhja-Tallinna Valitsus
2006    Tartu Naiste Varjupaik
2007    Ene Augasmägi Tapa Vallavalitsuse sotsiaalnõunik
2008    Jõhvi Vallavolikogu
2009    Kadri Ibrus, Eesti Päevalehe ajakirjanik
2010    ETV saate Jõulutunnel tegijad
2011    Eesti Vabariigi Justiitsministeerium
2012    Raul Heido, Lõuna Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör
2013    Kati Arumäe, Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitseosakonna juhtivkorrakaitseametnik ja Kerli Palu, Keskkriminaalpolitsei juhtivkriminaalametnik
2014    Helen Sööl, Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna peaspetsialist
2015    Kait Sinisalu, Eesti Naiste Varjupaikade Liidu psühhoterapeut
2016    Eesti Naiste Varjupaikade Liit
2017    Leili Mutso, Läänemaa Naiste Tugikeskuse juhataja
2018    Urmas Reinsalu, justiitsminister
2019    Kadri Soo, Tartu Ülikooli õppejõud
2020    Kätlin Konstabel, psühholoog ja perenõustaja
2021    Ene Ahas, vandeadvokaat

Jaga: