Ene Pajulale Valgetähe V klassi teenetemärk. Palju õnne!

Kallis Ene!

Südamlikud õnnitlused kõrge tunnustuse puhul.
Nobedat sulge, palju häid lugusid ja pikka iga ka mammile.

Naistoimetajad

Tänane Postimees:

Teenetemärgi saanud Ene Pajula: ega ma alguses uskunud

Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvinud Postimehe kolumnisti Ene Pajula ehk Mammi arvates on tore kui ka ajakirjanikke pannakse tähele. Eriti veel neid, kes julgevad nalja teha.

Pajula sai presidendi tunnustusest teada Lääne Elu ajakirjanikelt, kes talle lillekimbuga ukse taha tulid: «Ma olin veel öösärgis, alles ärganud. Ma ei teadnud veel asjast midagi ja ega alguses uskunud ka.»

Postimehe lugejatele on ajakirjanik Ene Pajula tuntud kolumnistinime Mammi all. Aasta tagasi Arterile antud intervjuus selgitas Pajula kolumnistinime kasutamise põhjust: «Mammi suudab asju paremini seletada ja saab endale rohkem lubada – poliitkorrektsusele ei pea ta mõtlema, ja nagu talle tundub, on talle lubatud ka üsna jumalavallatu jutt, sest isegi peapiiskop Viilma ei pea talle turja kargamist oma väärikusele vastavaks.»

Pajula sõnul on tal hea meel, et president tunnustas teiste seas ka ajakirjanikke ja eriti neid, kes julgevad nalja teha. «See on mingis mõttes märgiline, sest viimasel ajal kipub pigem nii minema, et naljaküljed pannakse kinni. Midagi ei tohikski justkui huumoriga enam teha, Varro Vooglaid kaebas satiirisaate «Ongi Koik» ju näiteks kohtusse,» rääkis Pajula. Kui nalja nii tõsiselt võtta, võiks Mammi arvates humoristi ja Postimehe naljakülje autori Mart Juure (president tunnustas teda Valgetähe IV järgu ordeniga – toim) iga nädal kohtusse kaevata.

«Katsuks elu rohkem huumoriga võtta. Naljaga on parem asju ajada kui vihaga. Tunnen kaasa inimestele, kellel puudub naljasoon,» ütles Pajula.

Ene Pajula (68) CV

1957–1959 Tallinna 24. keskkool (Kopli kunstikool)

1959–1968 Tallinna 1. keskkool (Gustav Adolfi gümnaasium)

1969–1976 Tartu Ülikool, eesti filoloogia, ajakirjandusharu

1974–1985 ETV «Aktuaalne kaamera», keeletoimetaja ja reporter

1985–1989 hüdroloogiateenistuse vaatluspunkti vaatleja Aesoos Pärnumaal

1989–1992 ajaleht Läänlane, toimetaja

1993–2008 Lääne maavalitsuse pressiesindaja

2008–2009 Õpetajate Leht, toimetaja

2009–… vabakutseline ajakirjanik

Jaga: