Daphne Caruana Galizia nimeline ajakirjandusauhind

Euroopa Parlament kuulutas välja konkursi Daphne Caruana Galizia nimelisele ajakirjandusauhinnale. Töid saab  esitada  kuni 31. juulini aadressil daphnejournalismprize.eu. Auhinnatseremoonia toimub Daphne Caruana Galizia mõrva aastapäeva ehk 16. oktoobri paiku Euroopa Parlamendis.  

Võidutöö valib sõltumatu žürii, kuhu kuuluvad 27 ELi riigi ajakirjanikud ja kodanikuühiskonna esindajad ning peamiste Euroopa ajakirjandusliitude esindajad. Võidutöö pälvib 20 000 euro suuruse preemia.

Daphne Caruana Galizia auhinnaga tunnustab Euroopa Parlament silmapaistvat ajakirjandust, mis kaitseb euroopalikke väärtusi nagu inimväärikus, vabadus, demokraatia, võrdsus, õigusriik ja inimõigused. Auhinnale saavad kandideerida ajakirjanikud ja ajakirjanike ühendused Euroopa Liidu liikmesriikide meediaväljaannetes avaldatud või eetris olnud lugudega. Auhinna eesmärk on juhtida tähelepanu professionaalse ajakirjanduse tähtsusele vabaduse, võrdsuse ja võrdsete võimaluste kaitsmisel.

„Euroopa Parlamendi sõnum on selge: Euroopa seisab nende eest, kes otsivad tõde. Daphne pliiats vaikis, sest ta paljastas tõe. Me ei tohi iial lubada, et ajakirjanikest saavad sihtmärgid või ohvrid. Selle auhinnaga jätkab Euroopa Parlament sõnavabaduse, meedia mitmekesisuse ja kvaliteetse ajakirjanduse kaitsmist,“ ütles Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola.

Esimese auhinna, mis anti välja eelmisel aastal, pälvisid projektis „Pegasus“ osalenud ajakirjanikud ühendusest Forbidden Stories.

Lisateave:

Daphne Caruana Galizia Journalism Prize secretariat
info@daphnejournalismprize.eu

 

Jaga: