Bulgaarias tapeti teleajakirjanik Victoria Marinova

Bulgaaria põhjaosas Ruse linnas mõrvati jõhkralt 30-aastane teleajakirjanik Victoria Marinova. Naise surnukeha leiti nädalavahetusel Doonau kaldal raskesti ligipääsetavast kohast jõe ääres asuvatest põõsastest, vahendab uudistekanal Topky.

Victoria Marinova oli kohaliku telekanali TVN saatejuht ja uuriv ajakirjanik, kes tegeles korruptsiooniteemadega. Ajakirjanduse teatel oli  noort naist enne surnuks kägistamist vägistatud ja pekstud, kadunud on tema mobiiltelefon, autovõtmed, prillid ja mõned riideesemed.

Kurjategijaid seni tabatud ei ole, kas mõrv on seotud ajakirjanikutööga, on selgitamisel. Prokurör Georgi Georgievi sõnul uurib prokuratuur kõiki võimalikke motiive.

BalkanInsight portaali andmeil intervjueeris Marinova hiljuti Rumeenia uurivat ajakirjanikku Atila Birot ja Bulgaaria kolleegi Dimitar Stoyanovit. Intervjuude teemaks oli kahe ajakirjaniku areteerimine Radomiri linna lähistel, kus nad olid uurimas dokumentide hävitamist, mis väidetavalt puudutasid konsultatsioone, mis on seotud infrastruktuuriettevõtjate GP Groupi manipulatsioonidega  Euroopa Liidu hangetel.

Marinova on kolmas Euroopa Liidus vähem kui aasta jooksul mõrvatud ajakirjanik. Maltal tapeti möödunud sügisel ajakirjanik Daphne Caruana Galizia, kes uuris offshore-firmades toimuvat rahapesu ja Slovakias mõni kuu hiljem 27-aastane ajakirjanik Ján Kuciakis.

Foto: TVN,BG/AFP

Jaga: