Audiovisuaal- ja filmivaldkonna visioonikonverents „Pictured Futures“

Eesti EL eesistumise audiovisuaal- ja filmivaldkonna visioonikonverents: „Pictured futures: connecting content, tech & policy in audiovisual Europe” toimub Tallinnas 27.–28. novembril 2017.

Konverentsi keskmes on kõnelused ja arutelupaneelid uute ärimudelite ja big data mõjust kultuurile. Juttu tuleb sellest, kuidas EL poliitikakujundajad näevad filmi rahastamise tulevikku Euroopas, milline on Euroopa Liidu potentsiaal seoses tärkavate story tellingu tehnoloogiatega, nagu virtuaalne ja augmenteeritud reaalsus ning mitmed teised teemad. Konverentsi eesmärk on vaatata laiemalt Euroopa audiovisuaalsektorit kui pelgalt seda, mida hõlmab ELi audiovisuaalmeedia teenuste direktiiv või filmide toetuskavad ja MEDIA programm. Peetakse aru ka selle üle, kuhu on Euroopa audiovisuaalturg liikumas pikemas perspektiivis, mis suunas peaksime püüdlema ja kuidas uued ärimudelid, mis põhinevad algoritmidel, ning suurandmete analüüsimine mõjutavad tööstusharu ja muidugi ka kultuuri laiemalt.

Kahepäevasel konverentsil astuvad üles mitmed põnevad kõnelejad. Jeremy Darroch, CEO, SKY Group; kõneleb Euroopa infosisu ja tehnoloogia digisektori olukorrast. Barak Berkowitz, CEO, MIT Media Lab; annab lühiülevaate tehnoloogia ja eksponentsiaalse kasvu mõjust ühiskonnale, ettevõtlusele ja kultuurile, keskendudes eriliselt muutustele audiovisuaal- ja meediatööstusele. Kat Borlongan, CEO, Five By Five / Director, Open Data Institute; räägib sellest, kuidas suurandmete ja avaandmete kontseptsioonide mõistmine avab uusi võimalusi nii ettevõtluses kui ka poliitikakujunudamisel. Teise konverentsipäeva avab peakõneleja Allfutureeverything asutaja Monika Bielskyte, kes raamistab vestluse teemal, kuidas filmikunst on muutunud kaasaegseks mitmekülgseks kogemuseks, mis mängib formaatidega, tehnoloogiatega ja narratiividega, et anda publikule edasi uudset kogemust.

Konverents toimub A-kategooria filmifestivali PÖFF raames, koostöös Euroopa Filmifoorumi ning filmitööstuse kohtumispaigana tuntud Industry@Tallinn’aga.

Üritusel on otseülekanne. Veebiülekanded on kättesaadavad videote lehelt. Fotod üritustelt leiab fotode lehelt ja eesistumise Flickri lehelt.

Rohkem infot https://www.eu2017.ee/et/political-meetings/audiovisuaal-ja-filmivaldkonna-visioonikonverents-pictured-futures

 

Jaga: