arutelu „Eetikaga kriisis“ pressivabaduse päeval, 3. mail

Üleilmsel pressivabaduse päeval 3. mail  korraldab Eesti Ajakirjanike Liit rahvusvahelise hübriidarutelu „Eetikaga kriisis“ ERRi pressikeskuses (ERR uudistemaja)  ja Zoomis algusega kell 15.00

 Sõda, mis on käimas meie tagahoovis, sõja vari ja hingus, mida me tajume oma kodutänaval, koduses kohvikus, ühistranspordis, puudutab iga inimest. Ajakirjanikul on taaskord eriline roll. Tuleb kajastada sündmusi, mille käsitlus paraku lõhestab ühiskonda, ning teha seda ühtaegu ausalt, säästlikult ja mõjusalt.

Kus on kõige selle eetiline piir? Kui vaba on ajakirjandus lahinguväljal või riigis, mis sõjaõudustele kaasa elab?
Kas sõda saab kajastada ajakirjanduseetika kõiki sätteid järgides?
Teisalt, kas ajakirjandust saab teha, kui pressivabadust on piiratud äärmuseni?

Eesti eetikakoodeks saab sel aastal 25-aastaseks. Kas sellest, mis veerandsada aastata tagasi kirja pandi, piisab ka täna?
On ajakirjanike eetikakoodeks igikestev ja igas olukorras, igal platvormil ja igale ajakirjanikule kasutatav või vajab see muutmist, täiendamist või kaasajastamist?

Arutelul räägime Eesti ajakirjanike eetikakoodeksist, Ukraina näitel ajakirjandusest sõjas, aga ka Venemaa/Valgevene ja Gruusia ajakirjanduse kogemusest eetika ning pressivabaduse vaatenurgast. Osalevad meediaõppejõud ja ajakirjanik Priit Hõbemägi, Ukraina Ajakirjanike Liidu esimees Sergyi Tomilenko jt.

Arutelu modereerivad Eesti Ajakirjanike Lidu poolt Helle Tiikmaa ja Ago Gaškov.

Arutelu kava leiab EALi kodulehelt

Huvilistel registreeruda  SIIN

Lisainfo:
Helle Tiikmaa
Eesti Ajakirjanike Liidu esimees
eal@eal.ee

Jaga: