anneta Ukraina rahva toetuseks!

 

Vabaühendused kutsuvad oma kodulehel ukrainaheaks.ee  üles ulatama taas ukrainlasele abikätt.

Ukraina heaks!“ on kolme Eesti vabaühenduse – MTÜ Eesti Pagulasabi, MTÜ Mondo ja MTÜ Ukraina Kultuurikeskuse – algatus Ukraina rindelähedaste elanike ja teiste haavatavate gruppide abistamiseks.

„Aastal 2014 kutsusime teid üles toetama Ukraina inimesi nende väga raskel hetkel. Toona pages Ida-Ukraina sõjategevuse tõttu oma kodudest miljoneid inimesi ja paljud jäid elama ebakindlatesse oludesse rindejoone lähedal. Aitasime neid igakülgse abiga: toidu, ravimite ja hügieenitarvete, riiete ja jalanõudega,“ seisab organisatsioonide üleskutses.

„Nüüd, seitse aastat hiljem palume teid taaskord appi! Ida-Ukraina rindelähedastes asulates vajab jätkuvalt humanitaarabi umbes 2,9 miljonit inimest. Piirkonda on elama jäänud need, kellel pole kuhugi mujale minna; tühjenevates asulates tekkinud tööpuudus on loonud laialdase vaesuse olukorra, kus toetust igapäevaseks toimetulekuks vajab suurem osa kohalejäänutest. Vajadus on ka psühhosotsiaalse toe järele, et ebakindlate oludega toime tulla. Need inimesed sõltuvad oma toimetulekus suures osas headest abistajatest.“

Aitame neid, kes kõige rohkem meie abi vajavad!

Annetusi saab teha nii pangalinkide kaudu lehel ukrainaheaks.ee  kui ka pangaülekandega:

  • MTÜ Eesti Pagulasabi, EE791010220258852223
  • MTÜ Mondo, EE491010220099409013
  • MTÜ Ukraina Kultuurikeskus, EE401010220229090221​

IGA PANUS LOEB!

Täpsemat infot algatuse kohta leiad kampaania Facebooki lehelt, mille kaudu saab ühtlasi igasuguse abi pakkumiseks vabaühendustega kontakti võtta.

 

Jaga: