PEATAME KOOS GENOTSIIDI! Ukraina Ajakirjanike Liidu pöördumine välisajakirjanike poole

Ukraina Ajakirjanike Liidu pöördumine välisajakirjanike poole

PEATAME KOOS GENOTSIIDI

 Maailma ajakirjanikud ja meediatöötajad,

Meie, Ukraina Ajakirjanike Liit, täname teid Ukraina toetamise eest, mida tunneme praegusel ajal, kui Venemaa on rünnanud meie maad. 

 Nagu viimased õudust tekitavad fototõendid Ukraina linnadest Butšast ja Irpinist näitavad, toimuvad inimsusvastased kuriteod just praegu. Vene väed ei võitle Ukrainas ainult Ukraina armeega, vaid piinavad, mõrvavad ja põletavad ka tsiviilelanikke. See on Ukraina elanike genotsiid, see sünnib praegu, 21. sajandil!  Peame üheskoos selle peatama ja tagama, et see ei korduks enam mitte kunagi ega mitte kusagil.

Vaenlase pealetungi aluseks on laiaulatuslik propaganda ja dehumaniseerimine, mis vabale inimkonnale ei ole vastuvõetavad. Nagu teate, alustas Vene Föderatsioon 24. veebruaril sõda Ukrainas. Täiemahuline sõjaline rünnak Ukraina jätkub, linnad ja taristu on pidevalt õhust, merelt ja maalt toimuvate rünnakute all. Ukraina „demilitariseerimise” ja „denatsifitseerimise” ettekäände varjus püüdleb Venemaa teiste eesmärkide poole, hävitab terveid linnu ja tapab süütuid tsiviilelanikke, nende seas naisi ja lapsi. Selline „abstraktne” meetod hävitab tohutul hulgal inimelusid.

Sel ajal, kui loete meie kirja, on meie inimesed, koolid, haiglad, lasteaiad ja elurajoonid Vene armee pidevate rünnakute sihtmärgiks. Rahvusvahelised organisatsioonid nagu ÜRO on tõendanud arvukalt tsiviilisikute massimõrvade, vägistamiste, riisumiste, inimröövide ja mahalaskmiste toimumist.  Venemaa jätkab avalikult rahvusvahelise humanitaarõiguse rikkumist. See on vabale maailmale vastuvõetamatu.

Täname, et toetate Ukrainat ajal, kui meie peatame sissetungijaid omal maal. Sõda on ajakirjanikele alati keeruline väljakutse. Kümned kolleegid edastavad oma elu ja tervise hinnaga maailmale tõde sõjaõudustest Ukrainas.  Mitmed neist on langenud rünnakuohvriks.

Tahame siinkohal paluda teid avalikustada Venemaa sõjaväe barbaarsed metsikused. Me mõistame, et teie riigid elavad rahus ja militaarretoorika ei ole oodatud. Kuid sõja keskelt kinnitame teile, et see on sõda kogu vaba maailma eest. Peame tegema oma parima, et ära hoida uusi rünnakuid, kust iganes need võiks tulla. Praegu on ohu allikaks Venemaa oma liitlastega.

Kutsume teid üles juhtima kogu maailma tähelepanu sellele, mis tegelikult meie riigis toimub. Ümber piiratud ja kannatavad Mariupoli ja Hersoni linnad, Harkivi elurajoonide nurjatu pommitamine ja muud loendamatud sõjakuriteod, mida Vene armee on juba toime pannud. Me ei tohi lubada sel areneda Kolmandaks Maailmasõjaks. Oleme kindlad, et teie ajakirjanduslik kogemus, töised kontaktid ja veenmisvõime on sõja koleda näo kohta tõe avaldamisel ülimalt olulised.

Maailm peab nägema tegelikkust. Aidake seda paljastada.

Lugupidamisega,
Sergiy Tomilenko
Ukraina Ajakirjanike Liidu esimees

 

Inglise keeles/English version: https://nsju.org/novini/must-stop-the-genocide-together-the-appeal-of-the-nuju-to-foreign-journalists/

Photo by Alexey Furman

Jaga: